KONST / Litografier / Färglitografier 7314369
*
nr 731 4369
Astri Bergman-Taube
(1898-1980), Sverige
Färglitografier, 2 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), 121/280, motivets mått: 45x54
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2011
kl 17:42:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 16:01:15
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Astri Bergman-Taube
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astri bergman-taube färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6072 Färglitografier
8 st. Signerade. Bladets mått: 45x55-60x80, oramad..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:47
*
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Astri Bergman-Taube
nr 731 4369
Astri Bergman-Taube
(1898-1980), Sverige
Färglitografier, 2 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), 121/280, motivets mått: 45x54
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/12 16:01:15 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Astri Bergman-Taube
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astri bergman-taube färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6072 Färglitografier
8 st. Signerade. Bladets mått: 45x55-60x80, oramad..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:47